Metsäpalsta, Myllykarttu, Ikaalinen, 37,5 ha, 140 000 euroa

ERILLINEN 37,5 HA METSÄPALSTA TIEN VARRESSA IKAALISTEN MYLLYKARTUSSA
vain vajaa 2 km 3-tiestä ja muutama kilometri Ikaalisten kylpylästä ja Ikaalisten palveluista. Tilan talouskeskus ja pellot myyty, jäljellä enää 3 metsäpalstaa (37ha lisäksi 6 ja 4 ha palstat, sekä 2 isoa 5000m2 OK-tonttia).
Metsä pääasiassa kantavaa pohjaa ja mustikkatyyppiä (mm. soraa löytyy omaan käyttöön), suomaiden ojat kaipaavat kunnostusta. Palstan keskelle menee oma tilustie. Puusto hyvässä hoidossa ollutta keskimääräistä pirkanmaalaista metsää, eniten löytyy keh.luokkia 02 ja 03. Arviota ei ole käytössä, mutta 5,5 vuotias metsäsuunnitelma löytyy. Ostajan tehtävänä on laskea 6 vuoden kasvu ja arvioida tämän hetken puumäärä (itse suosittelen että arvioit puuston itse).
Määräalat saavat runsaat osuudet yhteisiin alueisiin (voin toimittaa tiedot sähköpostiisi). Lisätietoja Etuovesta, kohdenro 934411.
Lisätiedot, kuviotiedot ja kartat sekä esittelyt: Jouni Järvinen, p. 050 5298299, lkv@finnea.fi

Kohdetta myy

Finnea LKV
Jouni Järvinen
050-3600 209
lkv@finnea.fi

Perustiedot

Tyyppi Metsäpalsta
Pinta-ala 37,5 ha
Hinta 140 000 €

Sijainti

Maakunta Pirkanmaa
Kunta Ikaalinen
Kylä Myllykarttu
Ajo-ohjeet 3-tietä Ikaalisista 9km. Peltipoliisin jälkeen käänny Pukarantielle (Myllykarttu/Pukara), aja sitä 1,3 km. Käänny vasemmalle Ahvenlammentielle. Tila alkaa 700 m:n kohdalla ja päättyy 1000 m:n kohdalla. Tien varressa rajalla keltainen nauha.

Tarkemmat tiedot

Tie kiinteistölle On
Ranta Ei
Soravaroja On
Osuudet yhteisiin On yhteisiin maa- ja/tai vesialueisiin
Rakennuksia Ei tai vain arvottomia rakennuksia
Rakentamisoikeutta On
Kaavatilanne Haja-asutusaluetta.
Kiinteistörekisteritunnus 143-416-2-33