Keskustelut Tekniikka Stihl MS 300 C

  • Tämä aihe sisältää 11 vastausta, 9 ääntä, ja päivitettiin viimeksi 3 viikkoa sitten mkh toimesta.
Esillä 10 vastausta, 1 - 10 (kaikkiaan 11)
  • Stihl MS 300 C

    Merkitty: 

    Stihliltä näyttäisi olevan tulossa 261:n seuraaja.
    Hieman enemmän tehoa melkein samalla painolla.

    Onko joku jo päässyt sahailemaan tällä uutukaisella?

  • Kaatokolmio Kaatokolmio

    hintahaarukka kiinnostaisi tietää mennäänkö jo tonnin sahaan🤔

    PS.. eiköhän kesä mittaan tule jotain esittelyä kyseisestä tuotteesta

    miksuliini65 miksuliini65

    Tulee syyskuussa myntiin Kauppohin tehoa 3.3.kilovattia pesee 560.huskun varamaan mennään tonninpintaan.

    oksapuu

    Sitten vaan hakemaan loppusarjan MS 261 varaston hyllylle…

    Tuo homma ainakin pelitti Ms 200 ja Fs 480 kanssa. Nollasarjan koneita pyrkinyt välttämään, antaa muiden testata lastentaudit pois.

    Visakallo Visakallo

    Minulla moottorisahat kiertävät hyvin hitaasti. Käytössä on edelleen ollut Stihl MS 260 vuodelta miekka ja kirves. Ekalla nykäisyllä syksyn jälkeen lähti taaskin käyntiin! Pitäisiköhän jossain vaiheessa kuitenkin jo päivittää tuohon MS 300 C:hen?

    Pavekka

    Parempi se on aina odottaa hetki uuden mallin kanssa. Huski enemmän on kunnostautunut raakileiden markkinoille tuomisen kanssa mutta on niitä stiililläkin ollut. Aika usein mallin loppupään jämäkappaleisiin investointi on hyvä ratkaisu. Niitä saa poistomyynnistä halvalla ja pahimmat tyyppiviat tilkitty. Varsinkin jos se on joku hyväksi tunnettu malli.

    miksuliini65 miksuliini65

    Huskan alkupään versiot 550 xp ja 560xp.Olivat täysin susia todella paljon takuuremonttia oli molemissa Keskeneräisiä malleja myyntiin Loppu pään tekeleet parhaita toimimaan.

    Kokenut kaiken tietää

    Mikäs se uudessa sthilhissä on terävarustus, laittavatko vielä 1,3 mm ketjun noinkin tehokkaaseen sahaan? 325 jaolla se kuitenkin tulee? Kyllä se varmaan aika hyvä saha tulee olemaan, mutta 241 seuraaja lähinnä itseä kiinnostaisi.

    miksuliini65 miksuliini65

    1.3.325 näkyy olevan varastus kiinostaa 50cm sahassa tehoa 3.3.kilovattia

    Velipekka10 Velipekka10
    Pavekka

    Halpaa kuin saippua.

Esillä 10 vastausta, 1 - 10 (kaikkiaan 11)