Mikä metsässä puhuttaa juuri nyt? Kuukausittain ilmestyvässä Metsälehden uutiskirjeessä perehdymme metsäalan kuumimpiin puheenaiheisiin. Kun tilaat Metsälehden uutiskirjeen, annat samalla luvan Metsälehdelle lähettää sinulle muita metsään liittyviä viestejä. Voit muuttaa suostumustasi milloin tahansa.
Mun mielestä nämä ketjunopeudet ja muut nyanssit kuuluu fiilisosastolle. Eli kiva tehdä kun on kivat vehkeet. Mutta sitä fiilisjuttuakaan ei pitäisi vähätellä. Ihminen on semmonen vaikka ne hommat tulisi valmiiksi vähemmälläkin blingblingillä.
Mulla tärkeintä on että ei tarvi kantaa ylimääräisiä kiloja ja rojuja metsässä, terä on terävä ja vehkeet pysyy kasassa. Siihen pääsee jo aika monella. Jopa 260:lla millä sahailin eilen. Hyvin toimi mutta kauaa ei jaksanut. On se vähän kankea ja painava.