Käyttäjän Metsuri motokuski kirjoittamat vastaukset

Esillä 10 vastausta, 3,761 - 3,770 (kaikkiaan 10,060)
  • Metsuri motokuski

    FSC sertifikaati ei kiellä kuusen istuttamista edelleenkään.

    Metsuri motokuski

    Kovasti näyttää olevan porukkaa suomen ainoassa autotehtaassa. Mitä kuvia sieltä on tullut niin aika paljon ne ihan käsipelillä osia kiinnittää.

    Metsuri motokuski

    Tietääkseni bensassa on myös uusituvan polttoaineen velvoitemäärä mukana.

    Metsuri motokuski

    Polttoaineiden verotulot vähenevät luonnostaan kun autokanta sähköistyy kokonaan tai osittain. Biopohjaisten jakeluvelvoitteen palauttaaminen vaikuttaa vähän polttoaineen hintaan. Noin 10 senttiä eli ei mitään. Polttoaineiden vähenevät verotulo joudutaan kompensoimaan jollain muulla verolla. Ilmeisesti autoveroa nostetaan.

    Metsuri motokuski

    KK kyllä jenkeissä sen verran ohuitakin löytyy että saavat vaunut täyteen.  Ne jotka eivät luukusta mahdu niin eivät ole kelvollisia muuhunkaan taisteluhommaan. Siitä huolimatta jenkeillä on maailman suurin ja tehokkain armeija. Tosin ei henkilöstömäärällä mitattuna.

    Metsuri motokuski

    Olisko visakallolla esimerkkiä ?

    Metsuri motokuski

    Tietenkin voi. Vielä kun luet lisää niin huomaat että ojitettu suo joka ei ole lisännyt puuston kasvua voi olla luontaisen kaltainen.  Näitä oppii kun juoksee kaiken maailman pefc ja fsc koulutuksissa.

    Monet purot ja luontokohteet eivät ole välttämättä lakikohteita mutta vaativat kuitenkin tietyn suojavyöhykkeen sertifikaatin perusteella. Yleensä lakikohteiden suojavyöhykkeet määritetään puuston ja varjostuksen perusteella ja voi siten olla huomattavasti suurempi.

    Metsuri motokuski

    Tuohan oli hyvä kysely. Eihän sitä tarvii olla samaa mieltä. Siinähän oli useita vaihtoehtoja monessa asiassa.  Tuohan ei ole mikään päätös vaan kysely.

    Metsuri motokuski

    Mulla oli v -15 rangeri lyhyempi malli kaappariovilla. Oli kyllä hyvä auto. Ajo-ominaisuudet henkilöauton luokkaa. Jos ei tarvii vahvaa työjuhtaa niin rangeri silloin. Mutta jos tarvetta on ajaa kovia kuormia kuten polttoaineita niin silloin hilux. Mulla koira oli sisällä etupenkin takana ja hyvin pärjäsi. Mutta tavarat katetulla lavalla pl ase. Tietääkseni hiluxilla ei ole edullisen verotuksen pitkää mallia vaan menee silloin henkilöautoksi. Metsästyskäyttöön lyhyt hiluxi tarvii minusta koirille rakentaa kopit lavalle. Hyttiin niitä ei oiken voi ottaa.

    Metsuri motokuski

    Ei taida KK tietää mikä natsi on.

Esillä 10 vastausta, 3,761 - 3,770 (kaikkiaan 10,060)