Käyttäjän Petkeles kirjoittamat vastaukset

Esillä 10 vastausta, 1,071 - 1,080 (kaikkiaan 1,532)
  • Petkeles Petkeles

    Reaalivihreys on vähän samalla pelikentällä maahanmuuttokriittisyyden kanssa. Ei me rasisteja olla, mutta…

    Petkeles Petkeles

    En nyt sanoisi Jalkasta häiriköksi. (Tuohon virkkeen loppuun piti tulla huutomerkki, mutta joku oli käyttänyt ne kaikki loppuun.)

    T: Päivystävä dosentti

    Petkeles Petkeles

    Jep, tuo typpimäärä sitoutuu apeksivaiheen puhtaassa lepikossa. Sekapuuna kasvaessa sen merkitys on mitätön.

    Petkeles Petkeles

    Meillä ei olisi tarvinnut ojittaa yhtäkään suota jos lehtipuukierto kuivattaisi turvemaan esitetyllä tavalla. Samaa magnitudia kuin lepän lannoitusvaikutus, joka kohdistuu lähinnä lepän itsensä kasvuun.

    Petkeles Petkeles

    Joskus kannettiin sufragetteja ja Martin Luther King Juniorin väkeä pois kansalaistottelemattomuuden takia. Samalla tavalla silloin sedät paheksuivat utopistisia vaatimuksia ja  lapsellista toimintaa. Sedät taisivat lopulta hävitä.

    Petkeles Petkeles

    Vastuu ympäristöstä kuuluu kaikille. Löytyy siitä samasta perustuslaista, kuin omaisuuden suoja. Mo ei ole poikkeus.

    Petkeles Petkeles

    Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.

    Petkeles Petkeles

    Useimmat Ranen kommenteista ovat juuri tällaisia.Ne eivät tuo mitään lisäarvoa keskusteluun.Lähinnä vaikuttaa että kirjoittaja yrittää kertoa muille älyllisestä ylemmyydestään ja ylimielisyydestään.

    Petkeles Petkeles

    Jos teidän kommenteista ottaa pois henkilöön menevät osuudet ja tyhjät kysymykset, jäljelle ei jää yhtään mitään.

    Petkeles Petkeles

    Ei taaskaan vaikuta asiaan. Huoh.

Esillä 10 vastausta, 1,071 - 1,080 (kaikkiaan 1,532)