Käyttäjän Petkeles kirjoittamat vastaukset
-
En, jätän sen vain tänne.
Ad hominem tu quoque ?
Kuulostaa tutulta. Kun taloudessa menee hyvin ei ole oikea hetki panostaa maapallon pelastamiseen ja kun on lama ei taaskaan ole hyvä hetki. Täsmälleen sama ajattelumalli kuin velkaantumisen lopettamisen kanssa.
Surullisia kommentteja, pelkkiä tekosyitä olla tekemättä mitään kun haaste vaikuttaa liian suurelta.
Tuo Suomen hiilinielun taakse piiloutuminen ja samalla saastuttamisen jatkaminen on sama kuin antaisi itselleen luvan välillä varastaa kaupasta kun tekee vastapainoksi lahjoituksen Unicefille.
Samanlaista Finland first – juttua kuin Trumpilla.
Metsät on yksityisomaisuutta siinä vaiheessa kun puhutaan suojelusta ja kansallisomaisuutta kun tukia haetaan. Aina omalle mielenrauhalle paras ratkaisu.
Tuolla logiikalla talosta kannattaa repiä katto irti jos haluaa hyvän tuuletuksen. Tarkoitus pyhittää keinot ja muita historian hienouksia.
Kohta on metsälehden palstalaisia eduskuntatalolla ottamassa maata takaisin ?
Bitcoin menee varmaan kuumille kiville tässä progressiivisessa seurakunnassa.
Vähän sensaatiohakuista. Jos sitä tietä ei ole kolmen vuoden sisällä alkanut tekemään ja aukkoa on tehty yli 0,3 ha niin uudistamisvelvoite iskee.
Olen samaa mieltä, että uhanalaisten lajien sukupuuttoon kuoleminen pitää pyrkiä estämään
Tonnin seteli -ilme tähän. Toinen ennustaa ympäristönsuojelusta seuraavan sotia ?