Käyttäjän Petkeles kirjoittamat vastaukset

Esillä 10 vastausta, 1,351 - 1,360 (kaikkiaan 1,487)
  • Petkeles Petkeles

    Rinnankorkeus läpimitta 20cm ja pittuus… noen 20m? Tällön mäntyrungot keskimiärin 300 litrasija.
    Ite harventasin luatuharvennuksena, jota tien tälläkkii hetkellä yhellä aoratulla avojuurtaemiin alalla. Lisävaltapuut oes niitä mitä pitäs jättee kasvammaan, niissä on tuleva arvokasvu suurimmillaan. Pienemmät on menettännä latvuksesa ja sortuuvat elon tielle ja isoimmat ee kasva jatkossakkaan luatusa vuoks kun kuituva. Tosin männöö sutjakampija runkoja siästäessä jo ppa lähelle jatkuvan kasvatuksen lakirajjoo.
    Mulla aenakkii on räkämännystä ihan oekee kuva kun oon vuoskaavet kuatana nuita mäntybuumin OMT-pohjia tilihillä laaniin…

    Petkeles Petkeles

    Tekemistä aenakii on tiijossa jos ruotsalaesen sahan ostaa.

    Petkeles Petkeles

    Vuos sittä olin mehtäkeskuksen koolutuksessa ja siellä olj sama suhtaatuminen hirvituhhoin, vieläpä sama ukko puhumassa. Ee isoja herroja kiinnosta kun ee satu tuho omalle kohalle.

    Petkeles Petkeles

    Kääpköhän jossaen tappauksessa kertymäarviossa sama kun nuapurille entisaekaan että tulkii vahingossa 120% ennakko…

    Petkeles Petkeles

    Isopropyyliamiinisuola versus karkee suola

    Petkeles Petkeles

    Husoppikaapasta suat tojennäkösesti husopin takin ja turvahoosut yhteesä alta 200€. Tiällä on joka toesella rankaukolla semmonen combo piällä.

    Petkeles Petkeles

    Kyllähä nuita luontasesti syntyneetä taemikoeta ja viljelemättömiä aakeita myyvään jatkuvasti ja niillekkii voejaan summa-arvomenetelmällä arvo laettoo, nou problem. Itennii ostanna kerran halavalla huutokaapasta tilan jolla olj 30 ha jätetty uuvistamatta ja nyt näättäs vahvasti että tilan arvo on jottaen ihan muuta ku ostaissa. Eli pienellä piäomalla iso suhteellinen arvokasvu. Isommat piäomat on kylläkkii sittä kiinni siellä viljelymetissä.

    Veronmaksajjiin rahat onnii tännään puuntakusella agendalla, niillähän kyllä suap aena irtopisteetä vaekka eevät liittys mitenkää asijaan. Muuttotappijoasunnoesta ee ossoo sanno mittään, ee taeja olla asijan kovinta ydintä.

    Petkeles Petkeles

    Pikanttina yksityskohtana kertosin että 450 sahoja löötyy vielä ihka oekeettenki ammattilaesten käätöstä, joskii nyt niillä ruppee uusimmillakkii viimeset hetket olemmaan mänössä. Monennii mehturin mielestä pisimpään pelanneeta vehkeetä mitä oovat omistanneet.

    Petkeles Petkeles

    Kerran kokkeelin taemitassuja. Aenut hyöty olj että lööty taemet helepommin kun ehti vuan missä se lappu pilikottaa. Varsinnii pellonmetitykseen aottamattomasti liijan pieneltä alalta peettäävät, työläät laettoo ja toesekseen riskinä on että liikkuuvat ja viäntäävät ite taemen vinnoon. En pijä minnään.

    Petkeles Petkeles

    Käräjät ee uskalla ratkasta näen suurija asijoeta, korkeen oekeusaste on tiijetty piätepysäkiks jo alun alakaen. Niksakii tästä taes runnoella ihan oekeen kuulosesti.

Esillä 10 vastausta, 1,351 - 1,360 (kaikkiaan 1,487)