Käyttäjän Rane kirjoittamat vastaukset

Esillä 10 vastausta, 1,361 - 1,370 (kaikkiaan 7,725)
  • Rane

    ”Perätuupparipojat onkin lähtöisin ja mieleltään lännen suunnasta.”

    Nyt kalle kuulostaa omalta itseltään…

    Rane

    ”Vain Kallella on suomalaisuuden jalo aate! ”

    Ryssälle epätyypillistä itseironiaa…

    Rane

    Mikä muuten olisi se hyöty kaksoiskansalaisuuden lakkauttamisesta?

    Rane

    Kansainvälisten kumppanuuksien komissaarius tarkoittaa että Urpilainen myöntää EU-budjetista rahaa kumppanuusmaiden kehitysprojekteihin.

    Mitä valtaa sinulla on, EU-komissaari Jutta Urpilainen? – KU

     

    Rane

    ”Kautta aikain huonoin pressa (Tarja) kruunasi uransa pressana olemalla kautta aikain huonoin häviä, kun hävisi seuraavat vaalit. Itku potku raivari oman egon puolesta, kun joutui luopumaan kaikesta kivasta kuten Mäntyniemi ja Kultaranta.”

    ??? Tarja oli kahden kauden pressa eikä enempää voi olla?

    Rane

    Jäinen puu halkeaa helpommin sen takia että puuaines ei anna periksi niin kuin sula puu.Sula puu painuu kasaan kirveen terän ympärillä ja puu myös hiukan taipuu jolloin halkaistut klapit/halot eivät ponksahda niin helposti eroon toisistaan kuin jäässä olevat,kovat halot.

    Rane

    Edelleenkin on hyvä pitää mielessä että tälläkin palstalla on nimimerkkejä joille maksetaan kirjoittelusta…

    MOT sai haltuunsa salaisen tiedusteluraportin, jonka mukaan Venäjä suunnitteli häiritsevänsä Suomen ja Ruotsin liittymistä Natoon | MOT | Yle

    Rane

    Kieltämättä kiusallinen ominaisuus mutta siihenkin konstit löytyy…

    Verinen tekokäsi 40cm – Pilailupuoti

    Rane

    No ei ole.Jos esim katsoo kartalta Helsingin keskustaa tai jotain muuta paikkaa niin voi vain ihmetellä vimmaa jolla esiintymisiä on ilmoitettu.Nimittäin tuo karttahan todistaa että liito-oravan minkäänlainen suojelustatus pitäisi poistaa.

    Selaa havaintoja | Suomen Lajitietokeskus

    Rane

    Jaa,onko esim. liito-orava sellainen?

Esillä 10 vastausta, 1,361 - 1,370 (kaikkiaan 7,725)