Käyttäjän reservuaari-indeksi kirjoittamat vastaukset

Esillä 10 vastausta, 1,341 - 1,350 (kaikkiaan 1,739)
  • reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    Kertoneeko jotain kemeran menestystarinasta että tänä (kin) vuonna suuruusluokkaa 60% raamista vain käytetään. Luulisi että ei ole raivattavien pöheikköjen puutteesta kiinni.

    Vaikka kaksinkertaistettaisiin ha-kohtainen niin tuskin olisi suosio pinta-alassa merkittävästi suurempi. Luulen.

    Taitaa derHorst kavereineen -linja olla yleisempikin. Omilla on pärjättävä. Voi liittyä myös metsänomistajaryhmien muutokseen. Ja siihen että suuri osa metsistä ylipäätään jätetään hotamatta. Jos ei oman tilan rajoja tiedä niin tuskin tukijonoonkaan aktiivisesti ilmoittautuu.

    reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    Se on herttaisen yhdentekevää onko yksi Revoista lukenut jonkin jutun vai ei. Pointti ei ole siinä.

    Pointti sen sijaan on siinä että pm-puoluella pj:nsä tavoin on erittäin suuria ongelmia suhteessa mediaan. Sananvapauden mittareissa pudottiin maana vissiinkin viisi sijaa. YleGatea ei tainnut sittenkään aiheuttaa yle.

    Koska pm:n asenne on onnistuttu jalkauttamaan jäsenistöön, pääsemme jatkuvasti lukemaan salaliittoja milloin minkäkin mediatalon toiminnasta. Pääpiruina tietenkin yle ja hs, mutta kaikki muutkin saa osansa. Se on huvittavaa mutta myös tavallaan surullista. Nämä samat salaliittoteoreetikot saa äänestää, ajatelkaas sitä. Se on se surullinen puoli isänmaan kannalta.

    Hyvittava osio on se, että joku J. sipilä ei edes tajua mitä tekee. Onneksi kabinetit toimii tehokkaasti joskin demokratian kannalta ei niin ilahduttavalla tavalla. Pakkoraossa jonkin on tehtävä päätökset, kun päähallituspuolue on ”rikki”.

    reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    Olisi pitänyt vaihtaa jo 40 v sitten. Alkaa olla jo pikkaasen myöhäästä.

    reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    Vähän tuntuu niinkuin olisin törmännyt tähän aiemminkin. Kun kuva peilissä ei miellytä on se ”metian vika”. Milloin se on yle,mtv,hs tai kaikki yht’aikaa. Eikös joku teidän pressaehdokaskin selittänyt huonot prosentit mediapelillä.

    No, onneksi on vielä Suomenmaa, missä asiat on kerrottu oikein. Valitettavasti taitaa olla ainoa media sillä oikean informaation saralla.

    Itkettäis jos ei selkäkeikkanaurattais.

    reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    Suorasuuntaukset ei riitä. Ja pelätä ei enää tarvitse, monenkaan kohdalla.

    Vihervasemmiston johtohenkilöt on vangittava maanpetoksellisesta toiminnasta. Johtaville hippipuolueen elimiin (lähinnä vihreiden valtuustot ja muut stasielimet) kuuluville tuntuvat (~10k€) sakot. Ko. puolue kiellettävä. Noille pettureille jo jäsenmaksun maksaneet uudelleenkoulutusleireille esim. Alkio-opistoon. Pankkitilit jäädytettävä ja edelleen kiinteät suhteet DDR:ään katkaistava.

    Gunnar
    nyt alkaa mitta täyttyä

     

    reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    Totta töriset. Toimijat ja siten toimintatavatkin ovat olleet/ovat edelleen DDR:stä, jo vuosikymmenten ajan. Eikä näytä stasimainen toiminta hiipuvan tulevaisuudessakaan vaikka välillä vähän kitukasvuiselta vaikuttaa.

    Metsäfirmojen satamiljoonaiset lahjukset noille huumehipeille näkee kilometrin päähän pussihousukin, vaikka hankkijalippis silmillä, kun vaan lukee metsäyhtiöiden vuosikertomuksia. Niissä ne on kerrottu ihan suoraan.

    Gunnar
    vihervasemmiston vastustamisosasto

    reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    Mikäs porukka se tuolla on säätänyt kun juristeja tarvitaan linja-autollinen ja  joku vielä todistajaksikin..;)

    reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    Nappula ja nappula…voishan tuon jk:n yleistyessä vähän monimuotoisuuskin lisääntyä. Ei ole minuta pois, mutta ymmärrän että Maalaisliittolaisille kauhistus.

    reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    No eihän maalaisliittolaisilta huonoja ehdotuksia tulekaan! Pääasia nyt kuitenkin että verovaroista menee.

    reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    Kylläpä joo. Toisaalla, Maalaisliittolaiselta porukalta rahenkeruuluvan peruminen on jo pidemmällä. Viranomaisten toimesta.

    https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/rikospaikka-tanaan-nuorisosaatio-vyyhdissa-toistakymmenta-epailtya-toiminta-ollut-haikailematonta-oman-taloudellisen-edun-tavoittelua/7152758#gs.dEdd1PI

Esillä 10 vastausta, 1,341 - 1,350 (kaikkiaan 1,739)