Käyttäjän Visakallo kirjoittamat vastaukset

Esillä 10 vastausta, 28,961 - 28,970 (kaikkiaan 29,031)
  • Visakallo Visakallo

    Uskotko Anton lukuihin? Mitä muita uskomuksia sinulla on? Meneekö todellisuus ja kuvitelmat joskus sekaisin?

    Visakallo Visakallo

    Luetun ymmärtämisessä taitaa olla enemmän ongelmia sielläpäin, ainakin nimien suhteen.
    Mitähän ne sudet syövät, kun hirvet ovat käyneet vähiin? Susi ei ole kovin itsetuhoinen eläin, joka suostuisi vapaaehtoiseen nälkäkuolemaan. Hakee ruokansa mistä saa, vaikka ihmisten pihoista.

    Visakallo Visakallo

    Yksi ongelma jäi vieläkin: Mistä niitä pensaikkoisia soita saisi? Suomessa aika paljon pitäjiä, missä niitä ei ole.

    Visakallo Visakallo

    Olisipa asia noin yksinkertainen kuin Anton kirjoittaa, mutta kun ei ole. Hirvillä on pitkät jalat, joilla ne siirtävät itensä naapuripitäjiin.

    Visakallo Visakallo

    Suurin ongelma on alihinnoittelu. Hyvin moni esim. metsänhoitoyrittjä elää köyhyysloukussa.

    Visakallo Visakallo

    Kiinostava tapaus. Voisitteko laittaa hakatusta alueesta kuvan tuonne lukijoiden kuvien joukkoon?

    Visakallo Visakallo

    Mitä menetelmää(miä) käytät hirvien tappamiseen?

    Visakallo Visakallo

    Onko tämän tapauksen suhteen tullut mitään edistymistä?

    Visakallo Visakallo

    Henkilökohtainen kysymys Antonille ja Iron Manille: Mitä käytännön toimenpiteitä olette tehneet hirvien vähentämiseksi?

    Visakallo Visakallo

    Huomasin, että minä olenkin yksi Antonin opetuslapsista, ainakin mitä tuohon asumispaikkaan tulee. Kylmin osa vuodesta kun tulee vietettyä subtroppisella vyöhykkeellä.

Esillä 10 vastausta, 28,961 - 28,970 (kaikkiaan 29,031)