Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 10 vastausta, 13,921 - 13,930 (kaikkiaan 33,893)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Tolopainen Tolopainen

    Kohta on kaksi entistä presidenttiä Putin ja entinen kolhoosijohtaja Lukasenka. Kummallakaan ei ole mitään edellytyksiä jatkaa tehtävissään. Venäjälle on pakko iskeä sotilaallisesti se on aivan selvä asia.

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Jätkälle. Kaikki suurvallat on konnia ja kohtelevat pienempiään huonosti, varsinkin jos ne ei toimi suurvallan etujen mukaisesti. Venäjä ei ole poikkeus!

    Jätkä Jätkä

    Kehveli. Mielestäsi tuollaiset käsitykset siis oikeuttavat toimimaan kuin roistovaltio Venäjä toimii?

    Minun mielestäni myös sinä voisit korjata käsityksiäsi.

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Venäjä ei ole poikkeus, mutta minkäs teet jos suurempi jätkä tulee ja vetää sua turpaan.

    A.Jalkanen A.Jalkanen

    Venäläisten karkoittaminen Suomesta ja kaiken heille kuuluvan omaisuuden takavarikoiminen yhteisen hyvän nimissä.

    Saattaisi houkutella joukot turvaamaan venäläisten oikeuksia maassamme.

    Visakallo Visakallo

    Kun Venäjä on saanut Ukrainan valtauksen päätökseen, se kääntää seuraavaksi sotajoukkonsa kohti Suomea.  Valko-Venäjä ei ole kuin reilun 500 km päässä Suomesta ja Venäjä aivan vieressä. Nyt on meillä tekojen aika. Puheet eivät enää auta.

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Jätkä käy kuumana, eikä osaa analysoida kirjoituksiaan. Fakta on ollut jo pitkään, että venäjä haluaa vaihtaa ukrainan hallinnon. Myös eu:n itäpuolisissa maissa on suurta tyytymättömyyttä eu:n, joten voivat loikata vieläpä venäjän leiriin. Jos venäjä tarjoaa halpaa energiaa entisille itäblokin maille, vaihtaako ne leiriä?

    A.Jalkanen A.Jalkanen

    Pikavihkiminen Naton kanssa vai mitä tekoja?

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    ”se kääntää seuraavaksi sotajoukkonsa kohti Suomea.” 

    Ei, suuri ja mahtava neuvostoliitto on tavoitteena.

    Tolopainen Tolopainen

    Unkari on jo diktaattorin vallassa ja lähestynyt Venäjää. Se on kuin tarjottimella Puten otettavaksi. EU sopivasti laittoi talouden kuntoon.

Esillä 10 vastausta, 13,921 - 13,930 (kaikkiaan 33,893)