Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 10 vastausta, 16,921 - 16,930 (kaikkiaan 35,357)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Per Ä Reikäs

    EDIT

    Tolopainen Tolopainen

    Vietämme kansainvälistä ylikulutuspäivää ja olemme huolestuneita, että emme saa Venäjältä riittävästi kaasua ja öljyä tämän ylikulutuksen ylläpitoon.

    Rane

    ”ylikulutuksen ylläpitoon.”

    Ylikulutusta tarvitaan mm.ylisuurten eläkkeiden maksukyvyn ylläpitoon?

    Per Ä Reikäs

    EDIT

    Tolopainen Tolopainen

    Eläke määräytyy palkan mukaan. Vapaamatkustajia ovat ryhmät, jotka eivät ole maksaneet eläkemaksujaan. Rane haukkuu väärän puun alla, mutta sehän on ajanilmiö. Tuilla elävät ovat rehellisiä kansalaisia, joita yrittäjät ryöstävät.

    A.Jalkanen A.Jalkanen

    Ilmeisesti väestön kasvu on jo maapallolla taittumassa. Afrikan tietyt alueet enää laahaavat perässä. Ongelmana on nyt ihmisten pitkä elinikä ja kulutustaso.

    Tolopainen Tolopainen

    Meillä säästetään keittiössä ja tuhlataan makuuhuoneessa.

    jees h-valta

    Yövalo makuuhuoneessa?

    Metsuri motokuski

    Jouluhan on sellaista tuhlauksen aikaa ja sitten seuraava taas vuoden päästä. En tiedä miten tolopaisella tuhlataan.

    Puuki

    On muuten niin isot ongelmat pankki-ja rahapuolella  Italiassa , että saattaa jossain vaiheessa jopa kadota eurokin nykyisen kaltaisena valuuttana kokonaan.    Jos jouduttaan pääomittamaan Italiaa kuten aikoinaan Kreikkaa, niin ei riitä siihen meidän veroeurot eikä lainatutkaan.   Erään poliitikon puheet (ja teot) siitä, että ensin pitää katsoa yhteistä EU:n etua ja vasta sitten kotimaan on syytä viimestään nyt lopettaa täälläkin. Muuallahan se on ollutkin aina käytäntönä katsoa oman maan etu ensin ja sopia muusta yhdessä mahdollisuuksien mukaan.

Esillä 10 vastausta, 16,921 - 16,930 (kaikkiaan 35,357)