Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 10 vastausta, 17,011 - 17,020 (kaikkiaan 35,328)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Puuki

    Oli lehdessä tehty äänianalyysi ja jauhosta oli laulettu. Mutta muuten ihan tyhmää  levittää yksityistapahtumasta videota olipa kyseessä kuka tai mikä puolue tahansa.  Tuommosen videon levittäjän omaan vessaan pitäis laittaa piilokamera.

    Husq165R

    Kuvaaja ja vuotaja taisi löytyä, susi lammasten vaatteissa. Pattijoen oma tyttö J. Autio (lest. kesk.). näytteli muutaman kuukauden kaveria että pääsi bileisiin ja sai luottamusta sen verran että antoivat kuvata. Sai sitten iskettyä.  Jotkut pettää aina, tosin olisi pitänyt tarkistuttaa taustat.

    Puuki

    Politiikka on kovaa peliä ja härskiä samalla. Aikoinaan syntyi ajojahti tekemällä tehtynä Vanhasen mitättömästä lautakasasta ja Kanervan tuhmista txt-viesteistä myöhemmin.   Ketkä lie olleet silloin sormineen kaikkineen osoittelemassa ? Joku muukin ”osaa” kuin kepulainen.

    Ola_Pallonivel

    Ei taida nuoriso edes tietää, mitä jallu tarkoittaa. Eihän ne edes juo viinaa nykyään, muuta ainetta kuluu kyllä.

    Visakallo Visakallo

    Nykymeno muistuttaa pelottavan paljon Holkerin hallituksen edesottamuksia juuri 90-luvun laman kynnyksellä.

    Puuki

    Yksi Tositarina putkahti mieleen :  Isäntä joi jallua ja emäntä kyseli : Minkä tähden sinä jallua juot ? Ukko : ”kolmen tähden”.   Emäntä siihen : ” Eikun mitä vasten sinä juot”.  Ukko : ”Pöllypinnoo vasten”.

    derHorst

    Sanna taisikin olla Hesarin mukaan työvuorossa tuolla ravintolan tanssilattialla tuhannen päissään. Tai pääministerillä ei ainakaan ollut nimettyä sijaista tuolla hetkellä. Olisi saattanut olla hauska olla kärpäsenä katossa, jos pmi olisi hälytetty hätäistuntoon. Olisi kai ollut kunnon dialogia..

    isaskar keturi

    Yksi mielenkiintoinen näkökulma asiaan liittyy: kuinka monen suomalaisen aikuisen elämään tuollainen juhliminen kuuluu? Eli mitä kansanosaa Marin edustaa? Ei kuitenkaan opiskelijoita, missä ikävaiheessa itse saattoi tuollaiseen juhlintaan osallistua, koska opiskelijoiden asiat ovat aika kurjassa kunnossa tässä maassa tällä hetkellä.

    Gla Gla

    Itselläni käsitys juhlimisesta poikkeaa suuresti tuosta. Juhlaan pitää ensinnäkin olla syy. Toisekseen juopottelu ja merkityksetön riekkuminen ei ole juhlimista.

    Kun menee kaupungille pe-la illalla, ei tuollainen ns. juhliminen ole teinien yksinoikeus. Osa ryyppää lähiöpubissa karaokea laulaen, osa keskustan yökerhossa muuten vain hilluen jne. Moni sanoo lähtevänsä juhlimaan, kun tuollaista suunnittelee.

    En enää jaksa paheksua noita. Ei nekään minua ymmärrä, jos vedän kumisaappaat jalkaan ja menen laavulle paistamaan makkaraa ja juomaan vettä. Tai ajamaan pyörällä kolmen tunnin lenkin. Niin kauan kun ei loukata/häiritä muita tai vahingoiteta toisen omaisuutta, saa kukin juhlia tavallaan.

    A.Jalkanen A.Jalkanen

    Marinilla on mennyt pääministerikauden työt melko hyvin. Selätti koronan ja johdatti maamme Natoon. On ansainnut vähän relata. On oikeastaan mukava nähdä että hän onkin ihminen eikä robotti. Esiintyminen julkisuudessa on ollut vähän kuin tönkkösuolattu muikku.

Esillä 10 vastausta, 17,011 - 17,020 (kaikkiaan 35,328)