Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 10 vastausta, 22,251 - 22,260 (kaikkiaan 33,167)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Kalle Kehveli Kalle Kehveli

     kun olemme NATO-Suomessa, sotilaallinen tasapaino itärajalla on kääntynyt Suomen hyväksi kymmenen yksi. 

    Hyväuskoinen ei kannata olla. Ei tulevaa suur-sotaa käydä ukrainan tapaan nallipyssyillä, vaan vetypommit ja biologiset-aseet ovat pääosissa.

    Metsuri motokuski

    Nuo palkan puolittamiset ovat normaalia ay liikkeen hömppä jolla ei ole mitään pohjaa. Palkkaneuvottelut käydään edelleen työnantajan ja työntekijöiden välillä. Jo nyt on mahdollisuus nostaa palkoja yli testin. Ja näin tehdäänkin tuottavien työntekijöiden kohdalla.

    arto arto

    Olis suomessakin kuin esimerkiksi saksassa vähimmäispalkka 2450e  ei olisi työntekijöistä pulaa. Tällä moni yrittäjä pyörittää toimintaa valtion tuella aina vaihtaa taas uuden tukityölisen kun tuki loppuu. Tuolla summalla karsisi ei kannattavat yritykset samalla pois ja samalla muut tuet loppuisi.  On niitä täälläkin isoja yrityksiä jotka jättäneet lisät maksamatta sitten työntekijä liiton kautta perinä ne pois saannut ihan kovat korvaukset.

    Nuakka

    Jaahas, yksi huoli vähemmän kun Haavisto hävisi.

    Rukopiikki

    Suomi lähti hakemaan Natosta turvaa mutta aivan toisin taitaa käydä. Kumpa olisimme pysyneet puolueettomina.

    Rane

    No niin,vaalit on käyty.Windowsmannit (vihervasemmisto) voitti euroviisukarsinnat ja Stubbi(Kok) presidentinvaalit.Tasapeli.

    Gla Gla

    Onneksi noista vain toinen vaikuttaa omaan elämääni.

     

    Visakallo Visakallo

    Nyt voidaankin sitten keskittyä metsätalouden osalta niihin kaikkein tärkeimpiin vaaleihin, eli ketä lähetämme Brysseliin!

    Nostokoukku

    Onneksi noista kumpikaan ei vaikuta elämääni. Euroviisuja ei ole pakko katsoa eikä tätä toista seremoniamestarin virkaan valittua ole pakko kuunnella.

    mehtäukko

    MJO…” Ei ketään pidetä tutkintavankeudessa kuukausia ilman näyttöä..”Kyllä Suomessa se homma on ennenkin osattu ja sitten maksetaan kun epäilyksen perusteella vangitaan! Näyttö on eri asia.

    Viirusilmät kiristivät ennen lähtöään ”lunnasrahaa”, ja kun suomalaiset eivät siihen suostuneet, ilmoittivat lentokentällä joutumisestaan muka ihmiskaupan rattaisiin.

Esillä 10 vastausta, 22,251 - 22,260 (kaikkiaan 33,167)