Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 10 vastausta, 31,411 - 31,420 (kaikkiaan 32,673)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Rukopiikki

    Nyt kun sotimaan halukkaat eivät ole vuosiin muuta tehneet kuin ukraina kokouksia pitäneet, niin mitä ihmettä nämä herrat tekevät jos rauha tulee. Alkavat suunnitella uusia sotia vai mitä?

    Nostokoukku

    Niin ei Tolopainen luultavasti käy kuitenkaan meidän aikanamme.

    Reima Muristo

    mv-lehti ?? Lukeeko joku lukutaitoinen sitä? Taso on sama kuin magnettimedia, maaseutumedia, suomen uutiset. Lukutaidottomille suunnattuja julkaisuja.

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    mv-lehti ?? Lukeeko joku lukutaitoinen sitä? Taso on sama kuin magnettimedia, maaseutumedia, suomen uutiset. Lukutaidottomille suunnattuja julkaisuja.

    Aina se suomen lehdistön voittaa, ainakin rehellisyydessä.

    narisija

    Jaa, Muristoko ei lue MV-lehteä, narisija lukee jopa iltalehdistä ainaki härskeimmät jutut.

    Tolopainen Tolopainen

    EDIT Ukrainan sota päättyy Venäjän suurimpaan tappioon, jonka se koskaan on kokenut. Noilla resursseilla, mitä Venäjällä on on turha haastaa länttä.

    Punkkeri pappa ei uskalla lähteä mihinkään neuvotteluihin, koska paljastaisi tyhmyytensä. On tottunut saamaan kaikki tekstinsä valmiina. Ei Trump myöskään kykene mihinkään neuvotteluihin kunhan töksäyttelee päättömyyksiään, jotka peruu myöhemmin jos muistaa. Mistä tuollaiset puupäät ovat ilmestyneet suurvaltojen johtoon.

    Trump päätti lopettaa Syyrian pakotteet, kun saudi prinssi sitä vaati. Voi poloista miten matelee diktatuurin edessä. Hänen puheensa, miksi ottaisi vastaan uuden lentokoneen Qatarista olivat myös aivan lapsellisia, vetosi iäkkään koneen huoltokuluihin. Eihän se raha mihinkään jenkkilästä häviä, mikä noihin koneisiin laitetaan, ne on pääasiassa palkkakuluja. Ehkä liittovaltiolla on hiukan muitakin menoja.

    Nostokoukku

    Muistaakseni jo yli kolme vuotta Venäjän on pitänyt häipyä maailmankartalta. Taitaa kuitenkin vain laajeta pikkuhiljaa koko ajan. Vahinkohan se on, mutta ei sille mitään mahda.

    Tolopainen Tolopainen

    Venäjä on köyhtynyt kolmessa vuodessa enemmän kuin mikään muu maa koko universumissa. Kun Venäjä aloitti sodan Ukrainassa öljy maksoi 120 taalaa barrelilta, nyt se maksaa 60 ja vuoden kuluessa hinta painuu alle 50.

    Kolmessa vuodessa Venäjällä autojen myynti on puolittunut ja ne mitä myydään on pääosin venäläistä romua

    narisija

    Viro kaivaa verta nenästään useammalla foorumilla, nyt yrittänyt pysäyttää Venäjälle menevän tankkerin. Aluksen päällikkö kuitenkin niin hävytön, ettei totellut virolaisen käskyjä. Toimittelija kertoi aluksen olleen viron aluevesillä, tuskin oli, olisi syytä opetella oikeat termit toimittelemistaan asioista.

     

    Tolopainen Tolopainen

    Mikä intressi narisijalla on Venäjäläisen roisto valtion toimissa. Eihän ne hyödytä ketään ei edes venäläisiä. Ihmiset on pakotettu elämään vankilassa, Suomessa vangeillakin on vapaammat ja paremmat olot kuin ryssillä nimellisessä vapaudessa. Kansa siellä teki aikoinaan vallankumouksen kun halusi eroon itsevaltiaasta, ovat taas päässeet alamaisiksi.

Esillä 10 vastausta, 31,411 - 31,420 (kaikkiaan 32,673)