Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 10 vastausta, 31,891 - 31,900 (kaikkiaan 31,946)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Tolopainen Tolopainen

    Kallelle tiedoksi Venäjän rajaa ei tulla enää koskaan avaamaan matkustus liikenteelle. Avaaminen olisi Suomen kansainvälisten sopimusten vastaista. Valtion pitää suojella kansalaisiaan tertoristeilta sanoo laki.

    Ryssät heittelivät kiviä rekkojen päälle, joista tronet lähtivät, on ne tyhmiä aivopestyjä pirulaisia. Olisivat auttaneet niitä lentoon ja ryhtyisivät kapinaan hallintoaan vastaan.

    Tekoäly tulee muuttamaan sodankäynnin dronet voivat tuhota strategiset aseet niiden lähtöpaikoille hyvin pienin kustannuksin.

    Ei ole Trump järjissään, jakoi viestin, että Biden on teloitettu 2020 ja korvattu kloonilla. On hoidon tarpeessa, huolestuttavaa jenkit ovat täysin arvostelukyvyttömiä, kun valitsivat nykyisen huru-ukon pressaksi. Demokratia ei toimi.

    Visakallo Visakallo

    Britannia siirtyy nyt sotavalmiuteen. EU-maissa puheet jatkuvat. Olisiko niissäkin jo aika tehdä jotain? EU-maat syytävät edelleenkin enemmän rahaa Venäjän sotakassaan kuin apua Ukrainalle! Valitettavasti Suomikin on tässä edelleen vahvasti mukana, vaikkakin huolehtii hyvin omasta puolustuksestaan.

    Tolopainen Tolopainen

    Mistä Britannialle vastustaja idästä vai lännestä, tilanne on hiukan sekava. Putlerin suurin vihollinen on Ukraina ja paras ystävä Donald Trump.

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Olisihan se huippua, jos venäjän raja ei avautuisi koskaan ja siitä olisi takuut. Odottelisi vain, milloin kuidun hinta saavuttaa 100€ ja tukin 200€.

    A.Jalkanen A.Jalkanen

    Renault Clio on lyönyt vahvasti läpi rekisteröintitilastossa enkä ihmettele: on hyvän näköinen tehokas hybridi. (Iltalehti)

    Gla Gla

    Ehkä moni ostaa tuon auton vain parin vuoden käyttöä ajatellen. Luotettavuustilastojen häntäpään merkin suosiota on muuten vaikea ymmärtää.

    Toyotan tulos puolestaan ei yllätä. Merkki on japanilaisista ainoa isommalla markkinaosuudella ja edustus löytyy joka kylästä. Nissanista ei kannata enää japanilaisena puhua, avioliitto Renaultin kanssa on romuttanut laadun. Miksi muut japanilaismerkit eivät ole onnistuneet, sitä voi ihmetellä.

     

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Toyotahan oli polttomoottoriautoissa ominaisuuksiltaan huonompi kuin Lada, mutta luotettava ja suhteellisen kestävä. Sähköautoissa ja hybrideissä Toyota on häntäpäässä.

    Rane2

    ”ominaisuuksiltaan huonompi kuin Lada,”

    Missä ominaisuuksissa?

    Tikkula Tikkula

    Kallelle tiedoksi, siellä tuhotaan just taas Kerchin siltaa. Ootko oikealla puolella?

    narisija

    Pahoin pelkään Ukrainan kaivavan verta nenästään, Venäjä panee ison vaihteen silmään, jos on mistä panna. Voi hyvinkin olla ettei sitä ole, atomiasetta luukunottamatta.

Esillä 10 vastausta, 31,891 - 31,900 (kaikkiaan 31,946)