Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 10 vastausta, 32,131 - 32,140 (kaikkiaan 32,157)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Rane2

    Kehvelssön ymmärtää lukemansa aina väärin.Kertoo miehestä kaiken…

    Hjalmar

    Onko joskus ollut mahdollista käydä kiertokoulu vastapäivään?

    Visakallo Visakallo

    Kyllähän noita Kallen juttuja lukiessa tahtoo aika epätodellinen olo tulla. On hyvin vaikea uskoa, että joku voisi tosissaan olla sitä mieltä asioista.

    Numppi

    Kalle on Pietarin trollitehtaan kasvatti.  Mitä vähemmän reagoi, sitä parempi.

    A.Jalkanen A.Jalkanen

    Purppuranahakkaa kokeillaan mm. kurtturuusun ja viitapihlaja-angervon torjunnassa. Tämä tehokas aine kannattaisi pitää mukana repertuaarissa myös taimikonhoidoissa. Vähintään yhden raivauskerran sillä säästäisi, mutta missä kohtaa olisi sopivin levitysaika, varhaisperkauksessa vai vasta taimikonhoidossa? Myydäänkö sitä jossain?

    https://yle.fi/a/74-20166821

    MT kirjoitti vuonna 2012: ”Purppuranahakka tehoaa erityisesti koivuun, mutta myös pihlajalla ja haavalla on saatu lupaavia tuloksia. Ulkomaisissa tutkimuksissa purppuranahakan teho on todettu monella muullakin lehtipuulajilla. Vaikutus näkyy nopeammin suurissa kuin pienissä kannoissa.”

    narisija

    Kalle on Pietarin trollitehtaan kasvatti.

    Taas sai makeat naurut, trollitehtaan kasvatti, hehhe..

    Vaikuttaa, ettei iso osa suomen kansasta, kuin myös ketjuun kirjoittajista edes ymmärrä olevansa ankaran manipuloinnin kohteena median toimesta.

    A.Jalkanen A.Jalkanen

    Mistä sen manipuloinnin tunnistaa? Entäs jos te venäjämieliset olettekin ne manipuloidut?

    Perko

    Ukrainan operaation  juurisyy on hyvin syyllisenkin tiedossa.  Kävisi  joku nakanilla poistamassa  ja heittäsi kremlin muurilta nähtäväksi.

    Rane2

    Ryssän trollien nauru on nykyään väkinäistä,pakkovärväyksen pelko ahdistaa…

    narisija

    Et ole AJ sitten huomannut Suomen mediaa ja Suomen eduskuntaa, etenkin hallitusta. Meille tolkutetaan samaa asia joka jumalantuutista suoraan pelotellaan, että saadaan kansa nöyrästi maksamaan. Meillä balttien lisäksi ei ole minkäänlaista oppositiota, mielestäni sairasta, muualla euroopassa on, aika voimakkaitakin. Mikään poikkeava mielipide ei mene valtamediassa läpi, vaikka olisi kuinka hyvin perusteltu. Sensuuri tiettävästi keskitetty STT:lle, epämieluisia uutisia pimitetään, nyt jos koskaan tarvitaan sitä valtamedian kuuluttamaa medianlukutaitoa.

    Itse yritän seurata mahdollisuuksieni mukaan eurooppalaista ja myös amerikkalaista mediaa ja maailmanpolitiikkaa käsittelevää kirjallisuutta. Mm. aiemmin mainitsemani teos ”Provoked” kiinnostaisi lukea, ei ole kuitenkaan suomennettu ja Amatzonilla loppunut alkuperäiskielelläkin painettu.

Esillä 10 vastausta, 32,131 - 32,140 (kaikkiaan 32,157)