Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 10 vastausta, 32,661 - 32,670 (kaikkiaan 32,672)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Nostokoukku

    Älä nyt, MJO. Tolopaisen vaimo lykkää rollaattoria, herra istuu ja antaa ohjeita.

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Pakko se on Tolopaisellakin yrittää, kun ”siniset” ei enään auta. Nuori rouva etsii muuten viriilimpää seuraa.

    Gla Gla

    Metsälehden lukijatapaamisessa pitää ehdottomasti olla lajina biathlon: 10 km maastojuoksu + ammunta. Juttujen perusteella on lupa odottaa tulostasoa, jolla pääsee urheiluruudun ykkösaiheeksi. Maajoukkueiden headhunteritkin ovat paikalla

     

    MJO

    Yritykseksi jäisikin.

    käpysonni käpysonni

    Kovakuntoisia ukkoja tosiaan on foorumilla. Mutta uskottava se on, koska metsätöissä se kunto kohoaa. Itse en ole koskaan pystynyt kymppiä juoksemaan puoleen tuntiin, en sitten oo varmaankaan vielä  tarpeeksi paljon tehnyt  raivaussahahommia.

    MJO

    Ei ole käpysonni juossut kukaan muukaan tällä foorumilla.

    Nostokoukku

    Varmaan yli kahteenkymmeneen vuoteen en ole juossut. Ei ole ollut niin kiirettä minnekkään. Viimeisen kerran juoksin hirvimetsälle. Ammuin tappisarvea, joka löi heti maihin, mutta pompusta ylös ja lähti. Silloin törmäsin ajatuksissani muutaman juoksuaskeleen perään. Huomasin kuitenkin turhaksi, välimatka meidän välillä alkoi heti kasvamaan. Turhaa oli tuokin rynniminen. Maksaosuma ja hirvi oli nurin alle 50 metrin päässä. Uinut olen viimeksi kesällä 1981. Oli pakko, kun kanootti kaatui.

    Makarov

    Raivurin varressa peruskunto pysyy hyvänä mutta ei se hapenottoa paljon kehitä jota tarvitaan juoksemiseen. Nuorilla on tietenkin eriasia mutta kun ikää tulee niin huomaa että pitäisi joitakin korkeasykkeisiä vetoja tehdä säännöllisesti kun näyttää vauhti katoavan kun tekee vain matalasykkeistä hommaa. Keuhkot huutaa heti hoosiannaa kun pikkusen vauhti kiihtyy.

    140ärrä

    Metsälehden lukijatapaamisessa pitää ehdottomasti olla lajina biathlon: 10 km maastojuoksu + ammunta.

    Kyllä, ja suorituksen ajan raivaussaha valjaissa ja metsurin saappaat jalassa.

    Visakallo Visakallo

    Minä puolestani ehdotan 500 bensalitran kisaa raivaussahalla. Noin kovakuntoisille hepuille se on toki vain näpertelyä, mutta pitäähän kansalle jotain viihdettä olla. Parhaimmat tuskin tarvitsevat edes kolmea kuukautta suoritukseen?

Esillä 10 vastausta, 32,661 - 32,670 (kaikkiaan 32,672)