Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 8 vastausta, 35,291 - 35,298 (kaikkiaan 35,298)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Makarov

    Ai niin ”slurp slurp” nuolla sitä vain pitäs aina niitä Venäläisiä niin silloin ois kaikki hyvin.

    Metsuri motokuski

    Piikille on uponnut äidinmaidossa jos suomettumisen tarve. Yllättävän vähän tuntuu näillä herroilla unohtuneen mikä suomettumisen tavoite oli. Se oli vain venäjän etupiiriin etu jolla naapurivaltio pidettiin kuuliaisena. Sillä ei ollut mitään tekemistä valtion itsemääräämisoikeudesta. Vaan valtion pitää toimia niin kuin naapuri sen näkee tarpeelliseksi. Ihmettelen vain kuka tätä kaipaa. Suomettumisen aikaisten poliitikkojen toiminta pitäisi perata julkisesti oikein kunnolla. Tähän joukkoon liittyy poliitikkoja joka puolueesta.  Vasemmistosta tietenkin eniten.

    Rukopiikki

    Kyllä se suomi hyvin osasi olla ja menestyi ja kehittyi pohjoismaiseksi hyvinvointivaltioksi jota on jo hyvän aikaa romutettu.

    Herrat kerran oppi jo läksynsä mutta nyt se on taasen uusilta päässy unohtumaan.

    Nostokoukku

    Ukrainan asioiden hoitaminen ei ole Suomen ulkopolitiikkaa. Eikä ulkoministerin höpöpuheet Ameriikassa. Joku raja saisi olla SUOMEN presidentinkin vouhkaamisessa. Valtapelissä merkityksettömän maan merkityksettömällä presidentillä.

    Raipe52 Raipe52

    Kun Finnair ei saa lentojaan aikataulun mukaiseksi ja myy palveluitaan ylihintaan niin sen täytyy hakea asiakaspulaan syitä muista. Tuttu kertoi ettei hänen Kiinassa asuva ei ole missään nähnyt mitään uutisia rasistikohustamme. Olivatko ne somekirjoituksetkin lähteneet suomalaisten kynistä?

    Metsuri motokuski

    Kylläpä tuntuu tämä itsemääräämisoikeuden vaaliminen vaikealta.  Kun venäjän alusmaasta päästiin niin onhan se omien asioiden hoitaminen niin vaikeaa. Kurjuuksien kurjuus.

    Tolopainen Tolopainen

    Hyödylliset idiootit voivat väittää että Putlerin mielistelyllä on jotain myönteistä vaikutusta Venäjän militaristiseen politiikkaan. Vaikka Ukraina puhuisi kauniisti ryssä ei sieltä lähde. Lähteekö Valko-Venäjältä ei varmasti. Se on itsenäisyytensä menettänyt. Eurooppa, joko aseistaa Ukrainaa lisää tai sotii itse ryssää vastaan. Voi valita ruton tai koleran väliltä.

    Puuhastelija

    Näin se menee niinkuin Tolopainen sanoo.

Esillä 8 vastausta, 35,291 - 35,298 (kaikkiaan 35,298)