Käyttäjän mehtäukko kirjoittamat vastaukset
-
Tukissa max lenkous 10mm / m, monivääryyttä ei sallita, koroa latvalieriön ulkopuolella….jne.
Eikun vaan apteeraamaan ja kuutioimaan kirjoituspöytien ääreen 😉
mehtäukko 10.12.2018, 19:49On vielä se seikka, että kun mo valtuuttaa myhistyksen kilpailuttamaan ja valvomaan koko ruletin, ei pitäisi homman reuhaantua valvonnan puutteeseen.Ja kun sekin maksaa.
On tietenkin joskus virhe mahdollista ja joka portaassa. Mittalaitteiden ja dokumenttien vääristely on kyllä utopiaa.
mehtäukko 10.12.2018, 13:00Tuo kysymys pitäisi ensimmäisenä lingota niin ettei jää suutariksi, Vihreän liiton toimisoon.
mehtäukko 10.12.2018, 09:28Jessi, kyllä tämä Jovainin heittämä ilmakupla kannattaisi setviä loppuun asti ,- vaikka röörilikkeen tiskiltä.
Mutta kun näyttää siltä että on mustaa savua ilman tulta…?! Ja palokunnan ukot jo juoksentelevat pitkin lepikoita.
mehtäukko 10.12.2018, 08:10Mehtäukon mielestä nykyinen motomitta on niin kaukana edellä Aatamin aikuisia pino-, tms. mittoja, että syntyy näköjään voimakasta haukottelua 🙂
mehtäukko 10.12.2018, 08:06EnnakkoVEIKKAUS ja konemitta eivät ole keskenään kontrollimittauksia!! Pinomittakin on aivan sinnepäin monien kehysmittatekijöiden ja kertoimien lopputuloksena.
Joulupukit taitaa vaikuttaa…
mehtäukko 10.12.2018, 06:34Perassic tyhjensi pajatson. Mehtäukko muutenkin haluaisi konkreettisesti laukaista konkeloita.Välillä vain olla ja välillä ryskää metsissään. Tuollaiset rahastot ovat siinä tähtäimessä humpuukia.
mehtäukko 10.12.2018, 06:16Jos Jovainille on joku revohka puunmittauksessa ja siten tilityksessä todistettavasti tapahtunut, jälkihoito vaikuttaa perin sekavalta.
Lähtötieto 50% ennakkomittausten ”heitosta” lopputulokseen ei ainakaan vakuuta yhtään mitään.
mehtäukko 9.12.2018, 19:18Vai ” harmaasta taloudesta ja tiimien toiminnasta” onkin kysymys! Pimeään puominen ja pimeään myyminen…Tarkoittaa varmaan halkokaupustelua? Ja matriisiin/ markiisiin puiminen viltti korvilla…
Ei oikein ratksuta.
mehtäukko 9.12.2018, 17:52Jovainille pitäisi hevosmiesten kyllä myötää joku rautaristi. On niin uskottavat legendat markiisissa..?