Käyttäjän mehtäukko kirjoittamat vastaukset
-
Eipä pitäisi vaikuttaa valveutuneisiin metsänomistajiin pajunköyden syöttäminen.?!
Mutta kun niitä nopanheittäjiä on näissäkin piireissä, joita harha-oppi voi heitellä kuin piru kerjäläistä
mehtäukko 18.3.2018, 17:43Jopas jotakin kiehuu RR, kun tosiaankin perusteluista on kysymys ja kapelo.?!
No, laskutikun vikuuttama kermankuorintako pelastaisi?
mehtäukko 18.3.2018, 14:31Ennenkuin antinpoika jatkaa liturgiaa jk: n puolesta, vastaapa ystävävällisesti ja tyhjentävästi em. poikkeuksiin…
mehtäukko 18.3.2018, 13:42Hiluxmetsurin kysymään…En henk.kohtaisesti hyväksy vilunkia puolelta jos toiseltakaan.Pelisääntöjä on kunnioitettava.
Kun myyjä omaa tyhmyyttään aiheuttaa esitetynlaisen rahavajeen omiin laskelmiinsa, noinko siitä noustaan kuiville?
mehtäukko 18.3.2018, 13:24Sipilällä on kieltämättä virheensä kuten on edellä tavattu.
Mutta on siinä ollut toisaalta monin verroin miestä luotsatessa maata kaikenlaisten rakkien räkytyksessä! Kokonaisuudessaan erittäin arvostettava suoritus tähän saakka.
mehtäukko 18.3.2018, 06:56Vai kaksisuuntaisia lämpöverkkoja…
Mitä Vihreät kaksisuuntaiset mielialahäiriöt ovat tälle maalle antaneet?
mehtäukko 17.3.2018, 17:57Proffa MK:n oppeja on helppo omaksua. Ne ovat loogisia ja toimivat käytännössä.
Ruåtsalaisista en tiedä.
mehtäukko 17.3.2018, 17:30Muistaakseni M Kärkkäinen kehottaa pitämään salaattipöydän ykslajisena.
Syy on se, että valossa kehittyvä ollenee väkevämpää kuin varjossa kasvanut.Yksin sitä rosvoten ei hirven makuhermot niin kestä…Ja tottahan pusikossa on hyvä piileskellä.
mehtäukko 17.3.2018, 17:06Jk on monessa suhteessa poikkeus kesäkuusikon harvennuksessa.
Ensinnäkin. Hoidetussa jaksollisessa lähtevän puuston määrä säännöllisin uraverkostoin saa tasaisen yhtenäisen havutuksen. Urien sijoittelun edut tehostaa tätä edelleen.
Toisekseen. Yleisenä vaatimuksena edellytetään järeitä koneita jk:n mahdollisesti suurten puiden hallintaan ja käsittelyyn.No onko sellaisia tarjolla sillä hetkellä kun routa ja lumi köhöttää maassa?
Kuinka 20 tonnin koneilla ja yli vältetään juuristovauriot?
mehtäukko 17.3.2018, 10:14Joskus tuntuu näissä leimallisissa lehtijutuissa palaneen käryä.
Siihen ei tarvita paljon muuta lisää, kuin valmiiksi taantumuksellinen Viherkaihinen toimittaja, joka tarkoituksella pääsee hyökkäämään metsä-alan kimppuun?!
Ja kun uutinen on sylkäisty, kuinkapa oikaiset tai puolustelet mitään?