Käyttäjän mehtäukko kirjoittamat vastaukset

Esillä 10 vastausta, 11,121 - 11,130 (kaikkiaan 12,418)
  • mehtäukko

    Kuten tiedämme, tutkimattomia ovat herrojen (tiet) ohjeet. Niin myös ohje turve-, ja kivennäismaan havupuiden määrissä…

     

    mehtäukko

    Myrsky tosiaan koettaa kiehua vesilasissa, mutta se ei vaikuta mopon ohjaukseen.

    mehtäukko

    Jos ureasäkin ostat kaupasta ja liuotat sen veteen siihen määrään kuin se sulaa, eiköhän väkevyys riittäisi?

    Kun ruotsalaiset yleensä muuttavat käytäntöjä ,suomalaiset seuraavat perässä.Kun levitysohje on ettei alle 10-senttisiin havupuukantoihin tarvitse tölätä eikait taimikkokaan silloin sitä vaatisi.

    mehtäukko

    Niin. Onhan ihmeellistä kähmintää ja pimitystä elävässä elämässä. Miksi?

    Outoja käänteitä ja koukeroita on riittämiin niin Luken (peto-)elukka linjalla kuin lyhytnokkaisilla vihermafiosoilla.

    mehtäukko

    Jos ei ukkeli vain ole punainen Nortti hampaissaan myrkytelly…?

    Jos et käytä kuulosuojaimia, todennäköisesti perästä kuuluu. Aikoinaan savuisissa baareissa työskentelevät altistuivat kuin itse tuprutttelisivat. Myrkky on myrkkyä.

    mehtäukko

    Tuohon Puukin mainitsemaan muovimoskaan ei taida luonto-aktivistien kynnet riittää? Onkohan mutkan kautta niin, että öljyteollisuus on vain maksanut turvat tukkoon ja innostanut metsien kimppuun. Onhan kyseessä valtavat rahatukot.

    mehtäukko

    Ei ymmärtääkseni ole eikä toivottavasti tule saatteluhoitoloihin.

    Lisää ostetaan jos hollille osuu, mutta Tornalle ei tahdo kukaan pärjätä.

    mehtäukko

    Suojelu-asetelmassa suivauttaa eniten muka kaikki tietävien luonnonsuojelu”asiantuntijoiden” ylimielinen hinku määräillä, mitä mo:n pitää maillaan tehdä.

    Nähtyjen näyttöjen perusteella heidän toimintansa jää paskapaperin arvoiseen katekoriaan.

     

    mehtäukko

    ”Tämä ei kuitenkin liittyy lähinmä suhtau..” ????

    Vihreillä on kyllä niin sairaita elämän perusasioihin liittyviä mongoloideja peri-aatteita, että mehtäukko ei samaan poteroon erehdy..!

    mehtäukko

    Ja siihen saumaan kun iskisikin oikea ebola-kuppa, laiva tyhjenisi joutavista rotista.

Esillä 10 vastausta, 11,121 - 11,130 (kaikkiaan 12,418)