Käyttäjän Nostokoukku kirjoittamat vastaukset
-
Ja tämä joukko tulee kasvamaan vuosi vuodelta. Asuvat kaukana metsistään ja kiireiltään eivät jouda käymään metsissään vuosikausiin. Metsistä saatava tulo ei ole heille merkityksellinen. Ja jos jossain vaiheessa on, niin sitten tulee suurena yllätyksenä tulon vähyys ja hoitotoimien kalleus. Ja metsä saa jäädä sille silmälleen.
Nostokoukku 4.5.2023, 08:59Nuorin poika ( kävi kuin ampumahiihtäjille, varapatruunoilla tehty) syntyi 19.4.1999. Jäi aamu niin hyvin mieleen. 20 astetta lämmintä, pellot vihreänä, koivu hiirenkorvalla ja kaikki järvet mustalla sohjolla. Olivat seuraavana aamuna sulia.
Nostokoukku 4.5.2023, 08:02Rajua on tämä ilmaston lämpeneminen. Keski-Suomessa pyryttää lunta. Olisikohan laitettava talvirenkaat takaisin?
Nostokoukku 3.5.2023, 19:59Konemiehelle kannattamatonta luutavarpujen keräystä. Ei voi lyödä leiville vaikka saisi puut myydä.
Nostokoukku 3.5.2023, 19:43Kaupungissa pedoille saattaa käydä kuten ihmisille, menee hermot. Silloin molemmat ovat vaarallisia. Ihmisten vaarallisuudesta ovat lehdet taas olleet esimerkkejä täynnä.
Nostokoukku 2.5.2023, 22:49Vanhojen autojen loppuunajaminen on parasta ilmastotekoa. Säästää luonnonvaroja ja niiden kasvamisesta aiheutuvia päästöjä. Huvilennoille pitäisi ehdottomasti määrätä kunnon vero, 2500-10000€ matkan pituudesta riippuen.
Nostokoukku 1.5.2023, 13:55Maalaiset ovat nykyjään osa virhemarginaalia, on meitä jo niin vähän. Siksi maalaisista ei kannata puolueiden enää puhua.
Nostokoukku 1.5.2023, 13:09Kiurusta saattaa tulla pj. On armoton peluri kannatusasioissa. Teki Marinistakin puheenjohtajan.
Nostokoukku 1.5.2023, 13:08Kiirusta saattaa tulla pj. On armoton peluri kannatusasioissa. Teki Marinistakin puheenjohtajan.
Nostokoukku 29.4.2023, 16:56Nipotusta tai ei, mutta eu:ssa on tarkka lainsäädäntö mikä on viiniä ja mikä ei. Marjoista ja hedelmistä tehdyt alkoholikäymisen kautta hapatetut mehut eivät ole viiniä. Eihän ohraa kutsuta riisiksi eikä ruislimppua patongiksi.