Keskustelut Metsänhoito Hallitusneuvottelut

Esillä 10 vastausta, 1,111 - 1,120 (kaikkiaan 2,372)
  • Hallitusneuvottelut

    Orpo kysyy.

    Millä konkreettisilla keinoilla parantaisitte suomalaisen ruuantuotannon ja metsätalouden tulevaisuutta?

    Mitä raati vastaa?

    Nyt olisi aika ottaa kantaa.

  • Rane

    Persujen ja varsinkin Hommafoorumilaisten henkiseksi johtajaksi pääseminen vaatii kovia tekoja…

    Muistatko, kun perussuomalaisista potkittu Sebastian Tynkkynen teki intiimejä paljastuksia ja ulosti housuihinsa BB-talossa? – Viihde – Ilta-Sanomat

    Visakallo Visakallo

    Kovin innokkaasti perussuomalaisia kyllä arvostellaan, ja monesti ihan aiheestakin, mutta todella vähälle huomiolle tahtoo jäädä, mihin heidän kannatuksensa todella perustuu. On itsensä pettämistä ajatella, että se syntyisi tyhjästä, ja että kysymyksessä olisi pelkkä kupla. Jokainen voi kysyä itseltään, onko tehnyt tai sanonut jotain sellaista, joka johtaa osalla ihmisistä perussuomalaiseen ajatteluun. Itse en ole koskaan heitä äänestänyt, mutta henkilökohtaisesti on sanottava, että vihreiden puheet ja teot (onneksi ne teot jäivät kuitenkin aika vähäisiksi, -kiitos demarien) viime hallituskaudella nosti minussa esiin perussuomalaisia ajatuksia.

    Rane

    Persuilla on kannatusta,he ovat hallituksessa toinen pääpuolue mutta ei vaan lähde kulkemaan.

    En tiedä pitäisikö oppositiossa olevien puolueiden ikäänkuin työntää hallitus-Lada liikkeelle…

    MJO

    Tuntuu välillä etteivät edes halua sitä kulkemaan.

    1. Case Junnila (Natsikytkökset, valehtelut yliopistotutkinnoista)

    2. Case Rydman (Täyttä vittuilua kokoomukselle)

    3 Case Purra

    4. Case Halla-aho (Täysin puolueellinen puhemies)

    Sitten taustalta aivan päätöntä vittuilua hallituskumppaneille. Kuten nämä Hakkarainen, Peltokangas yms.

    Ihmettelen suuresti, että RKP vielä kuuntelee tuota. Vai onko Persujen omakin tavoite kaataa hallitus.

    MaalaisSeppo

    Katselin eilen A-studiosta Vigeliuksen(PS) ja Hyrkön (Vihreät) koskien maahanmuuttoa ja pakolaisia. Hyrkön ulosanti oli yhtä taaperrusta Vigelikseen verrattuna. Persujen viesti meni varmaan paremmin perille kuin Vihreiden. En kyllä kannata kumpaakaan.

    Visakallo Visakallo

    Persut ainakin eniten hyötyisivät hallituksen kaatamisesta, etenkin jos se johtaisi uusiin vaaleihin.

    Rukopiikki

    Mikä ihmeen Case? Se traktorimerkki?

    Kyllähän Suomenkin liberaalit natsit hyväksyy kunhan ne vain vuodattaa verta Yhdysvaltojen ja Brysselin puolesta.

    Miten Ukrainan punamustat sijoittuu akselilla äärioikeisto – äärivasemmisto? Sitä aloin tässä pohtimaan. Olihan siellä ukrainassa niitä azoleitakin vai mitä ne oli? Mikä on Ukrainan hallinnon kanta äärioikeistoon? Tosin Venäjä on luvannut hoitaa Ukrainan natsiongelman.

    MJO

    Vigelius vaikuttaakin ihan asialliselta kaverilta, mutta miksi siellä pääpaikoilla pyörii ihan toisenlaisia Halla-aholaisia.

    Sekin on tosi,ettei Saksalaista insinööriä tarvitse kotouttaa Suomeen. Ongelma on kuitenkin se ettei Suomalaista insinööriä tarvitse kotouttaa muissa maissa. Suunta on väärä. Saksalaisia insinöörejä ei ole tullut eikä ole tulossakaan Suomeen. Päinvastoin pikemminkin.

    MJO

    Rukopiikki on näköjään herännyt öriseen Kremlissä.

    Persuissa on kuitenkin se hyvä puoli, että hekin tajuavat ryzzän vaarallisuuden. Tai ainakin suuriosa tajuaa.

    BTW Punamustia äärikansallisia on Ukrainassa 1,8%. Eli ei kovin varteenotettava ryhmä, mutta sillähän ryzzät tyhmiä kusettaaa.

    Rukopiikki

    Svetlana juuri herätti ja toi kahvit konjakilla höystettynä sänkyyn.

Esillä 10 vastausta, 1,111 - 1,120 (kaikkiaan 2,372)