Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

Esillä 10 vastausta, 22,231 - 22,240 (kaikkiaan 32,047)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • A.Jalkanen A.Jalkanen

    Haavisto oli Nesteellä ihan eri mies kuin vaalitenteissä: hymyilevä ja rento. Stubbin vastaavaa seurantaa en katsonut.

    Nostokoukku

    Stubbi voisi olla hyväkin pressa. Mutta vähän kankea öykkäri on Nesteellä ja sen takana.

    Nuakka

    Jos eka kierroksella olisi valittu sopivin ehdokas tulevaa Ukrainan sodan laajentumista ja pitkittymistä silmälläpitäen, olisi ehkä pitänyt äänestää Rehniä, Stubb tältä kannalta toiseksi paras. Ei paljoa tämän  kriisin hoidossa auta pasifisti-Haaviston nato-takin kääntö ja paperien vienti hampaita kiristellen Naton päämajaan. Yhtä uskottava  ylipäällikkö kuin E.Tuomioja. Josta tulikin mieleen, demarit ovat ulkona pressahommista piiitkäään, Sanna,Krista, Näkkäläjärvi ja viimeksi nämä lakkohommat joilla ei taidakaan olla kovin laaja kannatus ovat vieneet uskottavuutta jo omiensakin keskuudessa.

     

    R.Ranta R.Ranta

    Kumpiko noista meidän ehdokkaista nyt sitten pärjää paremmin Trumpin kanssa? Rapakon takana  pelin ratksisee se, kumpi höpertyy enemmän ennen äänestystä. Tuollainen maailmanvalta, eikä muita ole kuin haudan partaalla höpertyviä vanhuksia. On maailma erikoisesti kallellaan.

    Kyllä vähän ihmettelen, jos kepulaiset valitsevat vihreän ja vielä enemmän, jos persut niin tekee. Ruotsalaisille valinta lienee itsestään selvä.

    Aika erikoinen tapahtumaketju on ollut täällä, että muutamassa vuodessa persut on syönyt kepun, monen monen kunnan taannoisen enemmistöpuolueen, olemattomiin. Kepu on töpeksinyt oikein kunnolla, eikä valoa näy tunnelin päässä. Reeni olisi olut aivan keploa pressaainesta ja olisi saattanut toisella kierroksella pärjätäkin, mutta kun ei ollut mitään jakoa toiselle kierrokselle.

    Kaveri kertoi juuri, että jos Pekka valitaan, niin hän muuttaa Norjaan.

    R.Ranta R.Ranta

    Valtioiden varojen ja velkojen suhteen Norjaan muutossa voittaisi pienen talonhinnan ja sais jättää tänne poijaat lakkoilemaan ja velkaantumaan  niin pitkäksi aikaa kun takapuoli kestää merivettä.

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Persut sitten ovat kehittämässä Suomesta uutta itä-saksaa, neukkulaa tai p-koreaa. 

    Koko EU:n suunta on kohti kansallissosialismia ja poliisivaltiota. Suomen pitäisi pikaisesti erota siitä, nimittäin suunta on kohti suur-sotaa ja suomi tulee tuhoutumaan ensimmäisenä.

    Metsäkupsa Metsäkupsa

    Olen päivän mittaan muutamia kepulaisia ja perussuomalaisia tavannut ja 8 ovat loppujen lopuksi numeroksi valinneet. Syyt antipatiat vihreitä kohtaan ja aika moni vieroksuu myös liian miehistä kättely paria. Uskoakseni nämä vaalin ratkaisee. Mitä palstalaiset veikkaa ääniosuus prosenteiksi  huomenna, oma veikkaukseni on Stub 55% Haavisto 45%.

    A.Jalkanen A.Jalkanen

    Tuppi 52, Huavikko 48.

    suorittava porras suorittava porras

    S 56 , H 44

    R.Ranta R.Ranta

    Voi olla tosi tiukkakin. Mitä äänestämättä jättäminen tulee merkitsemään.

Esillä 10 vastausta, 22,231 - 22,240 (kaikkiaan 32,047)