Keskustelut Harrastukset Me keskustelemme taas!

  • Tämä aihe sisältää 31,288 vastausta, 172 ääntä, ja päivitettiin viimeksi 3 tuntia, sitten KurkiKurki toimesta.
Esillä 10 vastausta, 22,431 - 22,440 (kaikkiaan 31,290)
  • Me keskustelemme taas!

    Merkitty: 

    Tänä iltana kymmenen jälkeen palasimme taas keskustelupalstalle! Tuliko joku järkiinsä vai pitikö tilapäisesti palauttaa entinen versio, jonkun bugin korjaamisen ajaksi?

    Joka tapauksessa tervetullut muutos jos jää pysyväksi!

    Terveisin: Korpituvan Taneli

  • Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Onko Navalnyn kuolema länsivaltojen tekemä. Notta saadaan näyttämään pahemmalta. Salaliitot ja voliohatut kohta esittää, mutta ehdinpä.

    Oli niillä kyllä pirun kiire osoittaa surunvalitteluja, jopa puolituntia etukäteen!

    reservuaari-indeksi reservuaari-indeksi

    meni tuplana ressimille

    Kalle Kehveli Kalle Kehveli

    Tämä setämies jota kutsutaan presidentiksi on taas hukassa.

    Brysselistä kun tuli käsky kunnioittaa natsiryssää.

    Tolopainen Tolopainen

    Ay liike on uuden haasteen edessä, kun maassa on toimintakykyinen hallitus ensi kertaa vuoden 1946 jälkeen ja on aloittanut sosialismin purkutalkoot. Ikävätähän se tuntuu, kun ovat tottuneet vain kahmimaan uusia etuja yhä vähemmällä työllä. Verovapauden suojassa liittopomot ovat varanneet itselleen oikeuden ministeritason tuloihin. Töitä ovat tehneet pari kuukautta kahden vuoden välein, kun ovat neuvotelleet uudet sosialiedut jäsenistölleen läsnäolosta työpaikoilla. Työstä on sitten pitänyt maksaa vielä erikseen erilaisilla lisillä ja tuotantopalkkioilla. Kaikki yltsät tietenkin lasketaan kta:lla. AKT:lle sunnuntai tarkoittaa kolminkertaista palkkaa.

    En kyllä yhtään ihmettele, jos Lena nyrjäytti niskansa katsoessaan Visakallon kantokasoja oli ne niin massiivisia.

    Visakallo Visakallo

    Äkkiä vilkaistua vuorokauden sisällä Tolopaisen ilmoitus oli merkittävin asia tässä ketjussa:

    ”Nyt vielä nautitaan, varasin pari lomamatkaa toisen Lappiin ja toinen etelän aurinkoon.”

    Mikä sai Pattijoen miehen kääntämään periaatteitaan 180 astetta? – Huomattavasti nuorempi Rouvako?

    mehtäukko

    Tolopaisen ay- mafia teksti on totta.

    Jätkä

    Tolopainen kuvittelee kuuluneensa työnantajien joukkoon. Vert. ”Kyllä me pastorit niin naurettiin”.

    Tolopainen Tolopainen

    Jokainen meistä on työnantaja, kun ostamme kaupasta tavaraa tai autolle huollon. Lisäksi olemme yritysten omistajia kun omistamme osuuksia osakkeita tai rahastoja. Se käsitys että lakoilla on jotain vaikutusta hallitukseen ei perustu tosiasioihin.

    Jovain Jovain

    Näin se on kuin Tolopainen kertoo, vähemmistö on hallinnut enemmistöä vuosikymmenet ja Ay-liike vasemmiston tuella pitkään. Instituutio instituutiossa ja jäljet näkyvät yhteiskunnassa, pääomat on syöty. Toivottavasti purku onnistuu tällä kertaa ja tasapaino taloudessa on se, jota kannattaa tavoitella.

    Reima Muristo

    urpo-petterin pelikirja on sama kuin putinin, edut ja valtion varallisuus siirretään omalle hyvätoveri verkostolle. Odotankin suurella pelolla kun urpo-petterin omien törttöilyjen takia valtion tuloihin tulleita vajauksia peitetään valtion omaisuuden myynnillä.

    Pörssikurssit putosivat samantien 20 pykälää urpo-petterin vaalilupausten takia. Nyt seuraavat siltä matkalta muuta Eurooppaa.

    https://yle.fi/a/74-20075071

     

Esillä 10 vastausta, 22,431 - 22,440 (kaikkiaan 31,290)