Käyttäjän mehtäukko kirjoittamat vastaukset

Esillä 10 vastausta, 991 - 1,000 (kaikkiaan 12,245)
  • mehtäukko

    Pysyn kaukana moisesta kyyläämisestä.

    Tietysti ne, jotka vähät välittävät uudistamisvelvoitteesta, saattavat joutua luokalle. Ja jk:n rääseikön uudistajat…

    mehtäukko

    EDIT

    mehtäukko

    Toistan: Ja kun eh- puustoa kasvatetaan parhain käytännöin tukkimetsä tähtäimessä, siitä on markkinatilanteen mukaan helppo päättää harvennusten loppukäyttö.

    Monenlainen riski vältetään.

    mehtäukko

    Eli turisto taas kerran sotkeutui propagandansa suoltamiseen.

    mehtäukko

    Vaikka nuo eivät olleet tuolloin tai saati nyt hyväksyttäviä, mitä hyödyttää turiston kieriskellä lietelannassa?

    mehtäukko

    Kun tuulivoimaloitten linjat olisi lailla määrätty kaivettavaksi maan sisään, ja paljon muuta,  nekin 60 t.ha olisi metsänkasvumaita.

    mehtäukko

    EDIT

    mehtäukko

    ”..Mikähän takia tämä kaksikko lopetti esitelmöinnin maataloustraktorin…”

    Esityttyjensä näyttöjen perusteella siksi, että kaksosilla on taipumus negatiivisen kautta koettaa mukamas parantaa tai tehdä muutosta asioihin. Ei mikään soopa ole uskottavaa, kun perustelut ontuvat. Niin koetti taas kerran tonttu-Eki, ja sai MMT:n tohtorilta kylmän suihkun.

    Ps. perkolainen: laita lappu taskuusi kopioinneistasi, että muistat jotain.

    mehtäukko

    Trollit ovat todellakin uusien juttujen kimpussa. Kaksoset voivat jatkaa tätä keskenään.

    mehtäukko

    Kyllä Kuopion Niuvanniemelle täytyisi vaikka Toto-rahoista järjestää ao. poliitikoille ja virkamiehille yhteiskuljetus.

Esillä 10 vastausta, 991 - 1,000 (kaikkiaan 12,245)