Käyttäjän Rane2 kirjoittamat vastaukset
-
Jopa Neuvostoliitossa ja Venäjällä kilpa-autoilutoiminta kiritti autoteollisuutta uusiin innovaatioihin.
Rane2 6.3.2019, 11:16Pauli Vahtera ei ole laittanut laskelmiensa perustana olleita lähteitä tuohon mikä näin tietokoneaikana on varsin epäilyttävää.Tätä hän tuossa perustelee lähinnä sillä että laskekaa ite.
Rane2 6.3.2019, 07:13Edelleenkin ympäristöjärjestöt ovat sitä mieltä että kivihiilen polttaminen on päästöttömämpää kuin puuenergia.
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/mets%C3%A4/artikkeli-1.389088
Rane2 5.3.2019, 20:40Miten käy kestävyysvajeen jos punavihreiden tavoitteet toteutuvat?
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/politiikka/artikkeli-1.389118
Rane2 5.3.2019, 19:38Tuossa Ylen jutussa oleva Saarikoski on töissä ja Pukkala omistaa tämän Arvometsä- nimisen jatkuvan kasvatuksen firman.Tämä Saarikoski kirjoitteli täälläkin näistä Metsähallituksen 100 hehtaarin aukoista joita piti sitten hieman etsiä.Ilmeisesti Pukkala on haistavinaan hyvän bisneksen jos Metsähallitukselta kielletään avohakkuut.
Rane2 5.3.2019, 14:48Sanna siis siirtyy Kepun linjalle.
Rane2 5.3.2019, 11:15Tässä eduskunnan Sote-showssa kannattaa muistaa että perustuslain ovat laatineet ja säätäneet kansanedustajat.Nyt valiokunnissa laukkuutetaan ”perustuslakiasiantuntijoita” jotka kertovat lainsäätäjille että mitä te olette lakia kirjoittaessanne mahdollisesti tarkoittaneet.Ja kun ”asiantuntijat ” luonnollisesti ovat eri mieltä tulkinnoissaan lääke kansanedustajien epätietoisuuteen on kutsua kuultavaksi lisää asiantuntijoita.
Ilmankos vanha kansa sanoi että näissä kokouksissa miehet (henkilöt) istuu,järki seisoo ja palkka juoksee.
Rane2 4.3.2019, 22:35”Jätkähän” kirjoittaa joskus järkeviäkin mielipiteitä ?
Rane2 4.3.2019, 20:17Talvivaaran duunareille on kyllä tullut paskaa niskaan ”omilta” ja vihreiltä.”Kepuhallitus” antoi heille mahdollisuuden ja he käyttivät sen täysimääräisesti.Nyt he voivat ylpeänä sanoa olevansa kaivoksella töissä.
Rane2 4.3.2019, 20:00Sen verran perjantaisesta vaalitilaisuudesta että pääministeri oli sitä mieltä ettei päästövähennysten saavuttaminen sähköautoja lisäämällä ole realismia.Onnistuu lisäämällä se biopolttoainekomponentti polttonesteisiin.(Ei sanatarkka lainaus).