Artikkeli Tilaajille ”Metsä on oma maailmansa” Omistaminen on muuttanut Merita Jokelan ajatuksia metsästä. Tuotto on tärkeää, mutta ei koko totuus.
Uutinen Tilaajille Jyväskylän metsämessut siirtyvät ensi keväälle Paheneva koronatilanne pakotti järjestäjät siirtämään messuja jo toistamiseen.
Uutinen Tilaajille Metsään.fi-palvelun päivitys aiheuttaa käyttörajoituksia Rajoitusten arvioidaan kestävän vajaat kaksi viikkoa.
Uutinen Tilaajille Verottaja: Kasvomaskien kuluja voi vähentää verotuksessa Käytöstä riippuen maski voi olla matkakulu tai tulonhankkimiskulu.
Artikkeli Tilaajille Tee edunvalvontavaltuutus huonon päivän varalle Joskus elämä yllättää ja vie toimintakyvyn. Tällaisen varalta metsänomistaja voi turvata metsiensä hoidon haluamallaan tavalla, kun ottaa metsäasiat mukaan edunvalvontavaltuutukseen.
Uutinen Tilaajille Metsäkeskus: Perintöveron oikaisulla iso säästö Verottaja on pidentänyt oikaisuaikoja.
Artikkeli Tilaajille Kannattaako valtuustoon pyrkiä? Marraskuussa valitaan metsähoitoyhdistyksiin uudet valtuustot. Valtuustosta voi lähettää viestiä Brysseliin saakka, Elina Saari kertoo.
Uutinen Tilaajille Tieyhdistys kummastelee yksityisteiden rahoituksen leikkaamista Budjettiesitys kutistaisi yksityistierahoja kolmanneksella tästä vuodesta.
Uutinen Tilaajille MTK: Metsävähennystä tulisi nostaa Järjestön mielestä vähennyksen tulisi vastaat puuston todellista osuutta metsän hankintamenosta.
Uutinen Tilaajille Valtuustovaalien äänioikeusrekisterit nyt nähtävillä Metsänhoitoyhdistyksen jokaisella kuluvan vuoden alussa metsää omistaneella jäsenellä on äänioikeus.